19.10.2015

Türkiye  Federasyonu Başkanı Çelen: - "Veliler çocuklarının süratlerinin, sıçramalarının, dengesinin ve kuvvetinin gelişimini istiyorsa en az bir yıl cimnastik yaptırsınlar" - "Cimnastik 4-5 yaşında bile başlanabilen branş olduğu için çocuklar küçük yaşta disiplinli olmayı öğreniyorlar ve bu da derslerine pozitif olarak etki ediyor"
Çocuklarını cimnastiğe göndermek isteyen ailelerin kendileriyle iletişime geçmelerini isteyen Çelen, "Veliler çocuklarının süratlerinin, sıçramalarının, dengesinin ve kuvvetinin gelişimini istiyorsa en az bir yıl cimnastik yaptırsınlar" dedi.
Yeni başlayan çocuklara oyun formatında cimnastik öğrettiklerini anlatan Çelen, şöyle devam etti:
"Çocuklara bale yaptırıyoruz, taklalar attırarak dengelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bu temel özellikler geliştikten sonra hangi branşa verilirse verilirsin, diğer sporculardan bir adım önde oluyorlar. Cimnastik 4-5 yaşında bile başlanabilen branş olduğu için çocuklar küçük yaşta disiplinli olmayı öğreniyorlar ve bu da derslerine pozitif olarak etki ediyor. Eskiden 'Spor yaptıkça çocuklar derslerden geri kalıyor' diye bir algı vardı. Artık öyle bir şey yok. Bilakis kendi hayatını planlayan programlayan ve disiplinli yaşamayı öğrenebilen bir kişi oluyorlar. Ebeveynler de bunu fark edecektir. Veliler en az bir yıl çocuklarına cimnastik yaptırsınlar."
Çelen, Türkiye'de son dönemlerde gelişmeye başlayan ve sporcu sayısında ciddi anlamda artış olan cimnastikte hedeflerini büyüttüklerini, önemli altyapı yatırımlarıyla olimpiyat ve şampiyonalarda mutlak madalya hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Haber Kaynağı:

 

AdresGezgini: Google Ads Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img