hakkımız

1991 yılında İzmir'in Gaziemir ilçesinde kurulmuş olan ŞAVKAR C.S.K. (Cimnastik Spor Kulübü), günümüze kadar geçen yaklaşık çeyrek asırlık dönemde Türk Sporu'na önemli katkılar yapmış ve birçok başarılı sporcuyu ülkemize kazandırmış bir spor kulübü olma özelliği taşımaktadır. Artistik cimnastik, trampolin, aerobik ve ritmik cimnastik branşlarının tamamında hizmet veren ŞAVKAR C.S.K., bu branşların hepsinde çalışma yaparak yarışmalara katılan ilk ve tek kulüptür.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olmuş, aralarında milli sporcular, Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerden gelmiş yabancılardan oluşan tecrübeli antrenör kadrosu ile ŞAVKAR C.S.K., cimnastik sevdalısı çocuklarımıza yüksek kalitede, eğlenceli, emniyetli ve insan hayatı için anlam taşıyan bir eğitim imkanı sunmakta ve bu kalite kulübün temel güç kaynağını oluşturmaktadır. Kulübün sunmuş olduğu bu imkan, hayattaki en değerli varlıkları olan çocuklarını bizlere emanet eden velilerimiz için hiç şüphesiz önemli bir tercih sebebi olmaktadır. 

Kulübün yönetim kadrosu ve antrenörlerin en temel isteği; ŞAVKAR’a adım attığı andan itibaren ideal bir eğitim ortamı içinde çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine önemli katkı sağlayacak dinamikleri harekete geçirmektir. Çocukların önüne çeşitlilik gösteren seçenekleri sunma çalışmalarında her zaman mükemmeliyetçi bir anlayış ile yaklaşım gösterilmektedir.

Şavkar Galeri (41)

Salonlarımıza cimnastik gibi güzel ve özel bir sporu yapmak için ilk defa gelen adaylara eğlenceli bir deneme başlangıcı yaptırılmakta, ilerleyen dönemde ise sporcunun atletik bir görünüm kazanması ve sağlam bir karaktere sahip olması için çalışmalar yapılmaktadır. 

Antrenmanlar sırasında sporculara gücünü belli bir hareket için odaklama öğretilmekte, detaylara önem verme gerekliliği açıklanmakta, azim ve kararlılık içinde hareket yeteneği geliştirilmekte, engeller karşısında başarının verdiği haz duygusu yaşatılmaktadır. 

Özel durumu olan çocuklar için ise birebir seanslar düzenlenebilmekte, bu programlar sayesinde kendilerini bir birey olarak algılamalarının ve çevresi ile bağ kurmalarının önü açılabilmektedir. 

Cimnastik branşı, hiç şüphe olmaksızın diğer tüm spor branşları için sağlam bir alt yapı oluşturmakta ve ayrıca fiziksel/zihinsel zindelik sağlamaktadır. 

Velilerimiz, daha önce belki de hiç tanışmadıkları cimnastik sporu sayesinde çocuklarında bulunduğunu hissettikleri yeteneklerin gerçek durumunu görebilmektedirler.

Aynı zamanda, her yaşta spor yapmanın bir yaşam felsefesi olması gerektiğine inanan kulüp yönetimi, fitness salonu, yüzme havuzu ve sauna gibi imkanları da güler yüzlü çalışanları ile aile ortamı içinde Bornova ve Güzelbahçe(Güzelbahçe'de henüz havuz bulunmamaktadır.) tesislerinde hizmete sunmaktadır. Fitness içeriğinde CROSSFIT, CARDIO, PILATES, REFORMER,  CRUNCH, LEGS&HIPS, SPINNING, TRX (Total-Body Resistance Exercise), ZUMBA, KICKBOKS ve TABATA/ HIIT(High Intensity Interval Training) gibi çalışmalara yönelik grup ve özel ders imkanları bulunmaktadır. Spor sakatlanmaları sonrasında kasların rehabilite edilmesi, yağ-kas oranı ölçümü, spor akademilerine ve mülakatlara hazırlık, performans analizleri ve takibi de yine alanında uzman fitness antrenörleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

img-20171013-wa0005

ŞAVKAR C.S.K. değerli üyelerimizi, sporcularımızı ve ailelerini, görevine odaklanmış ve coşkulu bir şekilde karşılamaya her zaman hazırdır.  

AdresGezgini: Google Ads Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img