fitness


Şavkar fitness merkezi 1991 yılında kurulmuş olan şavkar cimnastik spor kulübünün uzantısıdır.Kurulduğu yıldan beri bir çok milli sporcu ve antrenör yetiştiren kulübümüzün hedefi daima tüm aileye spor yaptırmak olmuştur.Kulübümüzün merkezi yaklaşık 4000 bin m2 alana sahip  ŞAVKAR ARENA 'dır.tesisimiz ailenizle birlikte spor yapabileceğiniz en nezih ve elit spor merkezidir.Siz spor yaparken çocuğunuz alanında uzman ve milli takım seviyesinde antrenörlerle cimnastik ve yüzme eğitimi alabilirler.
Kaliteyi uygun fiyata vermeyi ve tüm aileye spor yaptırmayı ilke edinmiş bulunmaktayız.tesisimiz içerisinde fıtness ve gurup aktivitelerinin (spining,crunch,trx,Zumba,pilates,
crosfit,kıck boks ,step aerobik vb.)yanında yarı olimpik yüzme havuzumuz ve saunalarımızda hizmet vermektedir.Havuzumuz alttan ısıtmalı olup ozon sistemi ile temizliği yapılmaktadır,bilgisayarlı ilaçlama sistemi mevcut olup il sağlık tarafından düzenli bir şekilde denetimden geçmektedir.
Kilo verme,kilo alma veya sağlıklı bir yaşam sürmek adına başladığınız andan itibaren antrenörlerimiz size eşlik etmektedir.yaşınıza boyunuza ve kilonuza göre vücut analizleriniz yapılıp antrenman programlarınız yazılmaktadır.isteğiniz doğrultusunda  personal trainer hizmetimizde bulunmaktadır.
Eğer sağlığınız için bir adım atmaya karar verdiyseniz sevgiyle kurduğumuz büyük şavkar ailesine sizide bekliyoruz..
Sağlıklı yaşamın adresi 
Şavkar Fitness merkezi...

Fitness kelime anlamı olarak Sağlıklı ve formda olmaktır. Bir çok egzersize dayalı bir spordur.

Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Her kişiye ve belirlenen amaca göre antrenman programları farklılık arzeder. Fitness sporunda kesin bir antrenman standardından söz edilemez. Yani her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak; bir uzman tarafından takip edilen çalışma programı olmalıdır. Bu spor belirli kalıp ve hedefleri olmadığından dolayı her yaşta yapılabilir. Örneğin 16 yaşında ya da 55 yaşında bu spora başlayabilirsiniz.

Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

Fitness sporu vücutta endorfin, östrojen veya testesteron hormonu salgılanmasını arttırıcı özelliğe sahiptir. Bu da kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar. Vücudun forma girmesi de özgüveni arttırır. Metobolizmayı hızlandırır. Enerjiyi arttırır. Uykuyu düzenler. Psikolojik iyilişme sağlayarak stresten uzaklaştırır. Daha sağlıklı ve hızlı düşünmeyi sağlar. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Uzun dönemli fitness sporuyla uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski, eskiye kıyasla düşer. Kalori yakmayı ve vücudun enerji sistemini düzenlediğinden sağladığından şeker hastaları için de önerilir. Ancak şeker hastalarının hastalık tipine göre doktorunun onaylayacağı bir antrenman programıyla çalışılmalıdır.

Antrenmana başlamadan önce risklerini öğrenmek gerekir. Uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Uzman eğitmenlerin vereceği antreman programına uyulmalıdır. Sakatlanmamak için antreman öncesi streching hareketleriyle adalenin ısınması gerekmektedir. Ağırlık egzersizinde hareketlerin nizami yapılması önemlidir. Yeni başlanıyorsa hafif bir antrenman uygulanmalı zamanla ağırlıklar arttırılmalıdır. Ayrıca fitness sadece antrenmana dayanmaz, düzenli bir yaşamı ve kontrollü bir beslenmeyi de gerekli kılar. Beslenme konusu fitness yapanlar için çok önemlidir ve bu sporda başarının temel ayaklarından biridir.

Şavkar Fitness web sitemiz hizmete girmiştir. Fitness hakkında merak ettikleriniz ve diğer hizmetler hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

http://www.savkarfitness.com/

AdresGezgini: Google Ads Premier Partner. Internette Reklam Vermek için 444.0.964
img